Domů > Seminární práce > Perličky z islámu

Perličky z islámu

Dědictví po nemuslimských příbuzných

Muslimové zcela vážně řeší, jestli je v pořádku dědit po příbuzných, kteří nejsou muslimy. Problémem je, že jedna skupina učenců tvrdí, že dědit po nemuslimovi není muslimovi dovoleno, ale podle druhé skupiny je to v pořádku.

Nákup automobilu na leasing

Je podrobně vysvětleno, za jakých podmínek může muslim zakoupit auto na leasing. Je zakázáno jej kupovat přes prostředníka, který není vlastníkem, ale hradí vlastníkovi za muslima splátky na základě toho, že obsahují úrok. Pokud by se však prostředník předem stal vlastníkem, bylo by to v pořádku.

Muslimka ostříhaná nakrátko

Muslimka si může zkrátit vlasy nakrátko, aby vypadala lépe. Nesmí si však vlasy zkrátit, aby vypadala jako nemuslimka. Také se však musí vyhnout účesu, který je typický pro muže, protože Mohamed řekl, že Alláh trestá ženy, které napodobují muže, a naopak. Úplné vyholení hlavy je rovněž zakázáno.
Pokud už si muslimka upraví účes, může se „pochlubit“ pouze svému manželovi a lidem patřícím do kategorie mahram (otec, děda, bratr, strýc… lidé, za které se nemůže vdát), neboť před ostatními lidmi je povinna mít vlasy zahalené.

Muslimská rodina zjistí, že je proti nim uplatňována černá magie

Tento problém doporučují islámští učenci řešit praktikováním islámu, čtením Koránu a motlitbami k Alláhovi. Každý muslim totiž může věřit, že mu žádná síla nemůže ublížit, pokud tomu nebude sám Alláh chtít.

Je dovoleno oslavovat narozeniny?

Většina islámských učenců je názoru, že oslavování narozenin je zakázáno a doporučují slavit jiné události, například u dětí vysvědčení, dobré známky, naučení se nazpaměť súry Koránu apod. V Koránu samotném však žádná zmínka o slavení narozenin není.

Hodnověrný muslimský lékař dovolí muslimovi, aby ze zdravotních důvodů půst nedodržoval, pacient se přesto rozhodne půst dodržet

V takovém případě se muslim dopouští provinění, protože sám sebe poškozuje a odmítá akceptovat povolení Alláha.

Je možné vzít si ženu bez jejího souhlasu?

Je nelegální si vzít ženu bez jejího souhlasu, proti její vůli nebo se jí nezeptat na názor. Může vyjádřit souhlas tím, že jej vysloví, ale také tím, že bude mlčet.

Seminární práce , , , , ,

  1. Bez komentářů.
  1. Žádné zpětné odkazy
Musíte být přihlášen k poslání komentáře.